Zatik consiglia:
Iniziativa Culturale:

 

 

25. 01.2021 . ANTONIO GRAMSCI E GENOCIDIO DEGLI ARMENI
> من همچنین ارسال کرده ام
سال قبل و 20 سال پیش در 20 نوامبر 2000 برای تصویب اتفاق نظر طرح نسل کشی در پارلمان.
> 24 آوریل 2020 ساعت 10:00
"شناخته نشدن اشتباه بزرگی است." آنتونیو گرامشی و نسل کشی ارامنه

> گرامشی در 11 مارس 1916 ، در "Il Grido del Popolo" مقاله ای را به نسل کشی ارامنه اختصاص داد و در آن تأکید کرد که چگونه یک قتل عام وقتی نزدیک به واقعیت ما رخ می دهد و وقتی در مکانی دور از ما رخ می دهد نسبت به ما بی تفاوت است دایره انسانیت ما ". گرامشی ، دقیقاً برای اینکه این اتفاق نیفتد ، بر اهمیت روزنامه نگاری در گسترش هر رویدادی ، در هر نقطه از جهان ، برای جلوگیری از فراموشی قرار گرفتن در معرض فراموشی ، پیروزی بی عدالتی در حق قربانیان و مهمتر از همه ، تأکید می کند. قتل عام ها تکرار می شوند.

این متن است. *

همیشه اینطور اتفاق می افتد. برای اینکه یک واقعیت مورد علاقه ما باشد ، ما را به حرکت در آورد ، و به بخشی از زندگی درونی ما تبدیل شود ، باید در نزدیکی ما اتفاق بیفتد ، در میان افرادی که درباره آنها شنیده ایم و بنابراین در دایره بشریت ما هستند. بالزاک در پره گوریوت ، راستیگناک را از وی می پرسد: "اگر می دانستید که هر بار که یک پرتقال می خورید ، یک چینی باید بمیرد ، آیا دیگر از خوردن پرتقال دست می کشید؟" ، و راستیگناک تقریباً کمی پاسخ می دهد: "من و پرتقال ها نزدیک هستیم و من آنها را بشناس و چینی ها خیلی دور هستند و من حتی از وجود آنها اطمینان ندارم. "

ما هرگز پاسخ بدبینانه راستیگناک را نمی دهیم ، درست است؛ اما با این وجود ، وقتی شنیدیم که ترک ها صدها هزار ارمنی را ذبح کرده اند ، احساس می کنیم که هر بار که چشمانمان به گوشت ضعیف ضرب و شتم می افتد ، یک طناب گوشتی طاقت فرسا احساس می کنیم و که بلافاصله پس از حمله آلمانی ها به بلژیک ، احساس عذاب می کنیم؟

شناخته نشدن اشتباه بزرگی است. این بدان معنی است که بدون دردسر ، بدون دردسر و آرامش ، منزوی و دردمند بمانید. برای یک قوم ، برای یک نژاد ، به معنای انحلال آهسته ، نابودی تدریجی هر پیوند بین المللی ، رها شدن به خود ، درمانده و بدبخت در برابر کسانی است که دلیل دیگری جز شمشیر و وجدان برای اطاعت از یک مذهب ندارند. تعهد با نابودی کفار.

بنابراین ارمنستان در بدترین لحظات خود هرگز تصدیق افلاطونی نسبت به ترحم برای خود یا خشم برای جلادان خود نداشته است. "قتل عام ارامنه" ضرب المثل شد ، اما کلماتی بودند که فقط به نظر می رسیدند و نمی توانستند ارواح ، تصاویر زنده ای از انسانهای گوشت و خون ایجاد کنند.

این امکان وجود داشت که ترکیه را که از طریق منافع زیادی به همه ملت های اروپا مرتبط است ، مجبور کند که از این طریق کسانی که اساساً چیزی جز تنها ماندن را نمی خواستند ، شکنجه نکنند. هیچ وقت هیچ کاری انجام نشده است ، یا حداقل هیچ کاری که نتیجه مشخصی داشته باشد. ویکو مانتگزا گاهی در انحرافات طولانی مدت خود از سیاست های شرقی از ارمنستان صحبت می کرد.

جنگ اروپا مسئله ارمنستان را دوباره روی میز قرار داده است. اما بدون اعتقاد زیاد.

در سقوط ارزروم به دست روس ها ، عقب نشینی احتمالی ترک ها در سرتاسر کشور ارمنستان ، حتی در روزنامه ها فضای مشابهی با فرود "Zeppelin" در فرانسه وجود نداشت. ارمنیانی که در سراسر اروپا پراکنده اند باید وطن ، تاریخ و ادبیات خود را شناخته و معرفی کنند. این اتفاق به طرز کوچکی برای ارمنستان اتفاق افتاد و آن هم به طرز چشمگیری برای ایران. چه کسی می داند که بزرگترین اعراب (Averroè ، Avicenna و غیره) در عوض… فارس هستند؟ چه کسی می داند آنچه معمولاً تمدن عرب نامیده می شود عمدتاً فارسی است؟ و بنابراین چه کسی می داند که آخرین تلاش ها برای تجدید ترکیه به دلیل ارامنه و یهودیان بوده است؟ ارامنه باید ارمنستان را شناخته و در ضمیر کسانی که نادیده می گیرند ، نمی دانند ، نمی شنوند زنده کنند.

کاری در تورین انجام شده است. چند ماه پیش مروری با عنوان "ارمنستان" منتشر شده است که با جدیت هدف ، با همکاری متنوع ، می گوید مردم ارمنستان چه کسانی هستند ، چه می خواهند ، چه باید شوند. این مجله باید ابتکار مجموعه ای از کتابها را آغاز کند که با اقناع و نمایش موثرتری تصویری از زبان ، تاریخ ، فرهنگ و شعر مردم ارمنستان به ایتالیا ارائه دهد.

* مقاله با امضای A. G. ، "Il Grido del Popolo" ، 11 مارس 1916 ، سال XXII ، شماره 607 ، در آثار آنتونیو گرامشی گنجانده شده است. نوشته های اولیه (1914-1918) گرامشی و نسل کشی ارامنهن---
------
- نامه با ۳۵۰ امضا به ریس سنا ایتالیا جهت شناسایی نسل کشی ارامنه در ۱۹۱۵ . https://www.lantidiplomatico.it/dettnews-un_gran_torto_non_essere_conosciuti_antonio_gramsci_e_il_genocidio_armeno/82_34457/ https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1740316512809152&id=100004924596253


Vartanian

 
Il sito Zatik.com è curato dall'Arch. Vahé Vartanian e dal Dott. Enzo Mainardi;
© Zatik - Powered by Akmé S.r.l.